Biológiai kockázatértékelés

kockazatcsokkentes.hu

A 61/1999 (XII.1.) EüM rendelet előírásai alapján

Mikor szükséges elvégeztetni a kockázatértékelést?

Annak érdekében, hogy a munkavállaló biztonságát és egészségét fenyegető kockázatot meg lehessen becsülni, továbbá a szükséges intézkedések meghatározhatók legyenek, a munkáltatónak minden olyan tevékenységnél, amely feltehetően biológiai tényezők kockázatával jár, meg kell határoznia a munkavállalókat, illetve munkát végző személyeket érő expozíció jellegét, időtartamát és - amennyiben lehetséges - mértékét

Milyen tartalommal és gyakorisággal szükséges elvégeztetni a kockázatértékelést?

A különböző csoportokba tartozó biológiai tényezők együttes expozíciójával járó tevékenységnél a kockázatot minden jelen lévő biológiai tényezőre meg kell becsülni. A kockázat becslését évente, továbbá minden olyan esetben meg kell ismételni, amikor a körülmények megváltozása a munkavállaló biológiai tényezőkkel történő expozícióját befolyásolhatja.

Hol fordul elő leggyakrabban a biológiai kockázatértékelés elkészítésének szükségessége?

Leggyakrabban az egészségügyben dolgozókat, szennyvízzel, hulladékkal vagy állatokkal, illetve földmunkával foglalkozó munkavállalókat, illetve személyes ügyfélforgalommal járó tevékenységet végzőket érinti leginkább, de fertőzésveszély lényegében szinte minden munkavállalót érint.

Kihez fordulhatunk, ha biológiai kockázatértékelésre van szükség?

Keresse szakembereinket amennyiben információra van szüksége, vagy kérjen tőlünk ajánlatot elérhetőségeinken.

Gyakori kérdések

Összegyűjtöttük a leggyakoribb kérdéseket, melyek a témakörben fel szoktak merülni. Ha Önnek olyan kérdése van, melyet a lenti listában nem talál meg, vagy csak szeretni tájékozódni, keressen minket elérhetőségeinken.

  • Az új  Koronavírus megjelenése kapcsán soron kívül felül kell-e vizsgálni a biológiai kockázatértékelést?- Az elmúlt évtizedekben már többször jelentek meg regionális, illetve globális hatású járványok. Ilyen volt 2002-ben Kínából kiinduló, a súlyos akut légzőszervi szindróma járványát okozó koronavírus (SARS-CoV), vagy akár 2012-ben az Arab-félszigetről kiinduló, a közel-keleti légzőszervi szindróma járványát okozó koronavírus (MERS-CoV) is. A 2019 decemberében Vuhanban megjelent COVID-19 nevű koronavírus jelenti a legújabb ilyen kihívást, melyről a szakemberek még nem rendelkeznek kellő információval. Tekintettel arra, hogy napjainkban már világméretű járványként azonosítják az új koronavírust, ezért a munkavállalókra ható kockázatokat figyelembe kell venni és értékelni szükséges. Elsősorban a higiénés szabályok elsajátítására, az egyéni védőeszközök (pl.: orr-száj maszk, de főként az FFP2 és az FFP3-as védelmi képességű légzésvédő eszközök) helyes használatára kiterjedő, valamint az egyes eljárásrendekre vonatkozó oktatásokra hívnánk fel a figyelmet. A fennálló kockázatot mindig egyedileg kell értékelni, és a szükséges megelőző intézkedésekre vonatkozó javaslatokat megtenni, valamint az ezzel összefüggő oktatásokat megtartani. Ha bizonytalan az oktatások tartalmával, vagy az intézkedésekkel, illetve az egyéb tennivalókkal kapcsolatban, keressen minket. 

Referenciáink

az adott témakörben az alábbi területeken végeztünk az elmúlt években kockázatértékelést 

kórház

Kórházak

Fekvőbeteg és járóbeteg szakellátást nyújtó és rehabilitációs intézetek

Magánrendelők

Alapellátást és szakellátást nyújtó rendelések, háziorvosok

fogászat

Fogászatok

Magán és állami fenntartású fogászatok, fogtechnikusok

építőipar

Építőipar

Magas és mélyépítést végző cégek, földmunkákkal fogalkozó vállalkozások

iskola

Oktatási intézmények

Egyetemek, kutatóintézetek, középiskolák és általános iskolák, szakiskolák, tornatermek, sportcsarnokok

Egyéb

Irodák, szolgáltatócégek, egyéb társaságok

Címünk

6722 Szeged, Petőfi S. Sgt. 39.

Email

info@kockazatcsokkentes.hu 

Telefon

+36 (30) 4291948